Crypto investment heavyweights wspierają Reserve, projekt stabilcoin mający na celu stworzenie nowego uniwersalnego magazynu wartości przy jednoczesnym generowaniu potencjalnych zysków dla inwestorów.

Coinbase Ventures wspiera ten projekt, a kierownictwo Reserve potwierdziło, że Bitcoin Era (BTC) byk Peter Thiel i Y Combinator prezes Sam Altman każdy z nich zakupił roszczenie do otrzymania żetonów w przyszłości.

Stabilnycoin będzie wspierany przez do 100 w łańcuchu i poza łańcuchem aktywów i korzystać z podwójnego systemu tokenów, jak opisano w kryptońskiego badacza Lark Davis.

„Dlaczego stabilnycoin miałby wzrosnąć w wartości? W rzeczywistości jest to model dwulicowy. Pierwszy to RSR. Jest to token, który posiadam i który będziesz chciał kupić, jeśli chcesz zainwestować w Reserve. Ten żeton jest żetonem zarządzania, umożliwiającym posiadaczom głosowanie nad propozycjami i daje prawo do arbitrażu w ramach sieci.

RSR gwarantuje stopę kolateralizacji RSV, która jest stabilną monetą, i utrzymuje wartość RSV.

Tak więc, gdy cena RSV stabilcoin przekracza dolara, to protokół sprzeda nowe lub nadwyżkę RSV dla RSR lub aktywów tokenowych, aby następnie skorygować cenę. RSR ma automatyczny mechanizm wypalania tokenów, który zmniejszy podaż w czasie, co oznacza, że im więcej widzimy, że RSV stablecoin się zużywa, tym więcej tokenów zostanie spalonych. Teraz jest to bardzo ważne dla długoterminowego potencjału cenowego tokena RSR“.

Protokół Reserve planuje rozwijać się w trzech fazach. Pierwsza z nich to faza scentralizowana, w której token Reserve (RSV) jest wspierany przez niewielką liczbę tokenów zabezpieczających powiązanych z dolarem amerykańskim. Druga faza to faza zdecentralizowana, w której RSV będzie wspierany przez zmieniający się koszyk aktywów, ale nadal powiązany ceną z dolarem amerykańskim. Trzecia, niezależna faza polega na tym, że RSV nie jest już powiązana z dolarem. W tym momencie jego celem będzie zaoferowanie ustabilizowanej alternatywy, nie podlegającej wahaniom wartości dolara.

Aplikacja Reserve jest na żywo w Wenezueli, a następnie rozszerza się na Argentynę. Charlie Smith, szef działu rozwoju biznesu Reserve Protocol, mówi, że klienci powinni spodziewać się więcej rynków Ameryki Łacińskiej, USA, a następnie być może Libanu.

Token Reserve RSR, kryptokurna waluta używana do ułatwienia stabilności RSV, jest obecnie tymczasowym tokenem ERC-20. Oczekuje się jednak, że protokół Reserve’s zostanie uruchomiony w sieci Ethereum mainnet jeszcze w tym roku, a następnie ten token ERC-20 zostanie zastąpiony w pełni funkcjonalnym tokenem.